Iliustracija – pexels.com
Naujos technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas (AI) ir virtualioji realybė (VR), vis labiau transformuoja interjero dizaino industriją. Šie įrankiai ne tik pagreitina ir efektyvina darbą, bet ir atveria naujas kūrybiškumo galimybes.
Apskritai augančios technologijos praplečia galimybes, kurios vos prieš 10 metų atrodė sunkiai įmanomos. Net ir Trimble Connect sistema auga greičiau nei vartotojų, naudotojų poreikiai. Svarbiausia yra įvaldyti opcijas ir jomis kurti inovatyvius dalykus.
Virtualioji realybė (VR)
VR leidžia klientams ir dizaineriams „pasivaikščioti“ po virtualią erdvę ir pamatyti – kaip atrodytų baigtas interjeras. Tai suteikia daug tikslesnį supratimą apie galutinį rezultatą ir leidžia anksti pastebėti ir ištaisyti klaidas. Matydami erdvę trimatėje erdvėje klientai gali greičiau priimti sprendimus dėl medžiagų, spalvų ir baldų išdėstymo. Taigi, galima sutaupyti daug laiko. Galiausiai, VR leidžia eksperimentuoti su skirtingais dizaino sprendimais ir iš karto matyti rezultatus taip skatindama kūrybiškumą.
Dirbtinis intelektas (AI)
Taip pat į kūrimą įsitraukia ir dirbtinis intelektas. AI algoritmai gali analizuoti didelius duomenų kiekius apie klientų pageidavimus, tendencijas ir netgi psichologinius profilius, kad pateiktų personalizuotus dizaino pasiūlymus. Jis gali automatizuoti daugumą rutiniškų užduočių, tokių kaip planų kūrimas, medžiagų parinkimas ir netgi 3D modeliavimas. Galiausiai, naudojant vaizdo atpažinimo technologijas – dizaineriai gali ieškoti panašių objektų ar stilių dideliuose vaizdų duomenų bazėse.
3D modeliavimas ir vizualizacija
3D modeliavimo programinė įranga leidžia kurti labai tikslius ir detalius interjero modelius, kurie padeda klientams geriau suprasti galutinį rezultatą. Naudojant specialias medžiagų bibliotekas ir apšvietimo simuliacijas – galima sukurti itin realistiškas vizualizacijas. 3D modelius galima paversti interaktyviais, taip leidžiant klientams „pasukti“ objektus, pakeisti spalvas ir pamatyti, kaip tai atrodo. 3D modeliams kurti puikiai pasitarnaus Sketchup programinė įranga.
Kitos technologijos
Baldų ir aksesuarų gamintojai gali kurti AR (Augmented Reality) programas, kurios leis klientams matyti – kaip produktas atrodys jų namuose, iš įvairių kampų ir netgi skirtingomis spalvomis. AR gali padėti vizualizuoti – kaip skirtingi baldai ir dekoro elementai tilps į konkretią erdvę. Galiausiai, prieš pradedant remontą – AR gali padėti pamatyti, kaip naujos sienų spalvos ar grindys atrodys.
Arba štai 3D skenavimas leidžia kurti labai tikslius erdvių modelius, todėl baldai ir kiti elementai gali būti pritaikyti kiekvienai erdvei individualiai. Sukurtus 3D modelius galima naudoti virtualiems turams, kad klientai galėtų apžiūrėti erdvę iš bet kurio pasaulio kampelio bei ši technologija padeda tiksliai užfiksuoti senų pastatų architektūrines detales, taip palengvindama jų restauravimą.
Blockchain gali būti naudojamas norint sekti medžiagų kelią nuo gamybos iki galutinio produkto ir užtikrinant, kad jos būtų ekologiškos ir atitiktų kokybės standartus. Dizaino projektai gali būti saugomi blockchain tinkle, taip išlaikant jų autentiškumą ir apsaugojant nuo plagiato. Visos sutartys ir dokumentacija gali būti saugoma blockchain tinkle, taip užtikrinant jų skaidrumą ir nepakeičiamumą.
Naujos technologijos vis labiau integruojamos į interjero dizaino procesą ir keičia tradicinius darbo metodus atverdamos naujas galimybes tiek dizaineriams, tiek klientams. Šios technologijos leidžia kurti individualizuotus, funkcionalius ir estetiškai patrauklius interjerus.