Pamenu, kaip pirmą kartą pastatėme maniežą. Viskas atrodė gražu – ryškios spalvos, minkštas dugnas, net žaisliukai kabo. Kol mažoji neišmoko stovėt. Po kelių dienų pastebėjom, kad rėmas linksta, o vienas kampas pradėjo klibėti. Tą vakarą ir supratom – žaidimas baigtas.
Kai kalbama apie daiktą, kuriame kūdikis leidžia pusę dienos, svarbu ne spalvos ar kaina, o saugumas. Bet kur garantija, kad jis nebus trapus kaip popierius?
Kuo skiriasi maniežas už 40 eurų nuo to, kuris kainuoja 90?
Jeigu maniežas stovi parduotuvėje ir atrodo „tokie visi vienodi“, pabandykite ranka pastumti jo kraštą. Pigus modelis linksta kaip plastikinė dėžė. Geresnis – stovi tvirtai, be jokio girgždėjimo. Ir tai tik pradžia.
Brangesni maniežai kūdikiams turi:
- storesnį rėmą, kuris nesulinksta nuo pirmo atsirėmimo
- saugesnes siūles, kurios neišardomos per savaitę
- medžiagą, kuri nesuskilinėja skalbiant
Pigus modelis gali būti „gražus iš toli“, bet kai vaikas pradeda jame verstis, visa ta grožybė pavirsta galvos skausmu.
Ieškokite to, ką dažnai nutylima: ar dugnas ne per kietas?
Kūdikis ne visada guli ar sėdi. Jis krenta, stovi, griūna. Ir tada prasideda tikroji atranka. Dugno kokybė lemia, ar mažyliui skaudės kelį, ar ne.
Minkštas dugnas, kuris išlaiko formą ir neplokštėja po pirmų trijų dienų, yra viena svarbiausių savybių. Kartais gamintojai pataupo ir įdeda ploną poroloną – vaikas krenta, o dugnas net nesusvyruoja. Toks „žaismas“ virsta ašaromis.
Ar sulankstymas paprastas kaip rašo?
Daugelis maniežų aprašymuose žada stebuklus – „susilanksto per sekundę“. Deja, kartais tą sekundę reikia kartoti dešimt kartų. Ir vis tiek nesusilenkia.
Jei neturite galimybės pačiupinėti, geriau rinktis modelį, kuris turi kuo mažiau atlenkiamų dalių. Mažiau mechanizmų – mažiau problemų. O jei galite – patikrinkite, ar motina viena ranka jį galėtų pastatyti. Jeigu taip, tikėtina, kad nebus bėdos ir jums.
Ne kiekvienas „maniežas su žaislais“ yra vertas dėmesio
Kabantys žaislai dažnai atrodo kaip dovana. Bet kartais tai tik pigi imitacija, kurią vaikas nuplėšia per penkias minutes. O blogiausiu atveju – užsigauna, kai ta detalė nukrenta jam ant galvos.
Geriau maniežas be žaislų, bet su galimybe juos prisegti savo nuožiūra. Taip pasirinksite tai, ką vaikas iš tikrųjų mėgsta, o ne tai, ką įdėjo gamintojas „dėl grožio“.
Ar verta taupyti ant maniežo?
Jeigu tai būtų daiktas savaitei – galbūt. Bet maniežai kūdikiams dažnai tampa vaikų pasauliu pusmečiui ar ilgiau. Ir tai laikas, kai norisi būti tikriems – kūdikiui saugu, o jums nereikia kasdien nervintis.
Turėjom vieną modelį, kuris po savaitės griuvo. Dabar turim tą, kuris stovėjo per dviejų vaikų auginimą ir dar laukia trečio. Kartais verta sumokėti šiek tiek daugiau ir gyventi ramiau. Tai nėra tik žaislas. Tai mažojo žmogaus saugi teritorija. Ir jūsų ramybės garantas.